aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following sets of side lengths would not form a triangle? A. 29, 39, 69 B. 29, 38, 49 C. 29, 41, 19 D. 29, 37, 10
The equation of the line of best fit of a scatter plot is y = −5x − 2. What is the slope of the equation?
PLEASE HELP find the area
This type of credit occurs when you charge a purchase at the time you buy the good or service
Jesse uses this expression to determine how much to pay, including tax and tip, when he goes out to a restaurant: x(1 + 0.0825 + 0.18). Part A Identify the two
To keep foods safe, wihich method should be used to store food for future use
33/25 as a percentage
What was the name gave to colonist who did not want to break from England
The North saw the Mississippi River as important because it divided the North and South. it was completely in Union territory. it was the South’s major transp
What is the volume of this right rectangular prism. 7 feet length 2 feet width and 3.5 feet Height