TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

In the healthcare setting four examples of important quality indicators include
In ideal situations, sharecropping gave African Americans in the South the opportunity to 1 set their own wages. 2 set their own financial goals. 3 break the
Read the following excerpt from British poet Rudyard Kipling's "The White Man's Burden," written in 1899. What does the excerpt suggest about European imperiali
How does essertive communication treat both you and the person you are talking to?
What literary device is being employed here? . . . . . .here will I remain With worms that are thy chambermaids; O! here Will I set up my everlasting rest, An
What is the length of AC ?
A right triangle has side lengths 5,12, and 13 as shown below.
I need help with Q 5 and 6.
If you are not fit, _____.
Love, which can't be observed or measured directly, is an example of a psychological construct. please select the best answer from the choices provided t f