jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

Tim count his friends fingers by fives. he counts the fingers on six hands. what number does he say?
how did the 10 Commandments influence later political and legal ideas
In which Number does The digit 5 have greater valué 0.05 or 0.005 how many times greater and how do you know?
wahat is 132 rounded to nearest ten
How do "To My Dear Loving Husband" and "To the King's Most Excellent Majesty" reflect cultural values of their time?
Andy and Elizabeth each rounded 2639456 to the nearest ten thousand Andy got 2640000 Elizabeth got 2630000 Who is correct explain the error that was made
what is 15 units right of 0? please help its due today
How do we show a location
Cosine is the square root of 3 over 2. How do I find the secant expression without a square root in the denominator by rationalizing the denominator?
list any six signs & symptoms of under-nutrition..?