aestheticmoonlightaa
aestheticmoonlightaa aestheticmoonlightaa
  • 02-04-2022
  • Mathematics
contestada

Lola bought 4.25 yards of ribbon. The ribbon cost $1.59 per yard. What was the
total cost of her ribbon to the nearest cent?
Fill in the blanks with an operation symbol and a number to complete the
equation.
4.25___$1.59 = $_

Lola bought 425 yards of ribbon The ribbon cost 159 per yard What was the total cost of her ribbon to the nearest cent Fill in the blanks with an operation symb class=

Respuesta :

nadjadzeletovic
nadjadzeletovic nadjadzeletovic
  • 02-04-2022
4.25•$1.59= $6.76
Answer: multiply
Answer Link

Otras preguntas

What is one geographical feature found in northwestern Utah?
A. Which of the following is the best estimate of the product 9 X 286? 10 X 200 = 2,000 9 X 200 1,800 9 x 300 2,700 10 X 400 4,000 A (В D
-8d +20 with a factor of -4
what is -(3a+2)-3(5a+7)
a sentence explaining the significants of the word stock
what is 3(x - 7) + 4
Given , find the quotient. (2 points) −14.6 1.825 −3.65 14.6
A subroutine will never have arguments, and a function must always have arguments.a)Trueb)False
Write at least ONE paragraph to describe the Wave experiment.
Specificity is an important aspect of nursing documentation- what tools does your organization use for nursing handoff?