skylarbuggie skylarbuggie
  • 02-01-2023
  • Mathematics
contestada

Dakota spent $6.40, $12.25, and
$8.60 for lunch over a three-day
period. How much did she spend on
lunch for these three days?

Respuesta :

26atharmuhammadmoawa 26atharmuhammadmoawa
  • 02-01-2023

Answer:

27.25

Step-by-step explanation:

6.40+12.25+8.60 = 27.25

Answer Link

Otras preguntas

how do squirrels handle there awesomeness
write 2.95 as the quotient of two integers
chlamydia, if left untreated:
you are in france, all the businesses are closed and people are giving lilly of the valley as a gift. which holiday is it?
eight times what number is greater than 72?
hotels often have lower prices for seasons when people are less likely to take vacations. the homestead inn charges $52.00 a night during the summer, but $40.00
which characteristics is common to renewable energy resources?
Today there are several areas throughout Canada where indigenous peoples have local or regional control. _______ became the largest in 1999.
In an exothermic reaction, an increase in temperature favors the formation of products. true or false.
Expand these: a. (x + 2)(x - 2) b. (y - 4)(y + 2)