Seudónimo Seudónimo
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

Is it legal to own a squirrel in Georgia? Yes or no? Why?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2017
No because squirrels are a protected species in Georgia
Answer Link
xomaaanda xomaaanda
  • 02-06-2017
no because they are protected species
Answer Link

Otras preguntas

Please help with these math questions
An 8-pound bag of apples costs $17.50. What is the unit price?
World history is the story of human choices that link the past to the present and influence the .
A steroid hormone approaches its target cell. Which will happen first? The hormone will enter the nucleus The hormone will pass through the plasma membrane. The
What is the total cost of 0.5 pound of peaches selling for $0.80 per pound and 0.7 pound of oranges selling for $0.90 per pound?5th grade work.
During the period between 1915 and 1935, the literature reflected the historical events of the day. One notable period author who wrote about the realities of w
Select the appropriate pronoun. Let's examine _____ for tone and style. ours our's
write the number that is .10 more for 5.7
the development of cash crop economies promotes globalization by
did Anna appear to be following a diet appropriate for a person with type 1 diabetes and why or why not