Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a catapult launches a boulder with an upward velocity of 122 feet per second the height of the boulder H in feet after T seconds is given by the function h x 2
What is solor thermal energy used to do
The table below shows the weekly change in the price of one gram of gold for four weeks. ONE GRAM OF GOLD Week Weekly Change in the Price (dollars) 1 +1.25 2 3.
Probability help please!
Most presidents are in favor of the line-item veto because it gives them more power over _____. a. foreign affairs b. political partisanship c. presidential app
Labor union: My boss is not following labor laws, so......
Given the function f(x) = 0.5(3)x, what is the value of f^−1(7)? A. 0.565 B. 1.140 C. 1.771 D. 2.402
There are two Pythagorean triples where one leg is 16 and the other leg is odd. True or False
Assume that the x components of the blocks' momenta at a certain moment are p1x and p2x. find the x component of the velocity of the center of mass (vcm)x at th
Only the organisms with a desired characteristic are bred in