zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

ASAP! I really need help with this question! Please do not send nonsense answers. Full solutions please!
multiply 2.7×10^4 by 6.3×10^6​
solve the inequality -2/11 j _< 8
Match each solution to the equation it solves.
You are considering acquiring a common share of Sahali Shopping Center Corporation that you would like to hold for 1 year. You expect to receive both $1.25 in d
For each of the following cases determine the ending balance in the inventory account. a. Jill’s Dress Shop had a beginning balance in its inventory account of
PLEASE HELP ME WITHT HIS QUESTION I NEED IT FOR HOMEWORK!!!!!
20.) The area of a circle is given by the equation A = nr2. If the radius of a circle is equal to 6 centimeters,which of the following is closes to the area of
What was one change in representation of the General Court since it's inception?
You have a friend who wants to be an actor. Using verbs of influence and the subjunctive, give your friend three recommendations. For example, you might say, 'I