zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

In This Side of Paradise, which of the following are qualities Rosalind despises in women? Select all that apply. meanness conceit cowardice dishonesty pettines
Maria can read 20 pages of economics in an hour. She can also read 50 pages of sociology in an hour. She spends 5 hours per day studying. a. Draw Maria’s produc
Research has demonstrated a positive correlation between the number of hours of violent television watched and the amount of aggression in children. Based on th
who is Lester Maddox and what did he do?
U.S. territories must be​
Can someone explain to me how highest common factors work?
According to Howard, Barrett, and Frick (2010), in order to make appropriate choices educators must understand the ways in which hiding or showing the identity
my pc wants to run the highest graphics even though I restart it everyday and it gets around 10 fps and I have a 1080 Nvidia graphics card. why is this happenin
Implement a sublinear running time complexity recursive function in Java public static long exponentiation (long x, int n) to calculate x^n. Note: In your funct
100 POINTS ASAP PLEASE NEED HELP NOW