cutekittens615p32wo9 cutekittens615p32wo9
  • 04-09-2018
  • Mathematics
contestada

I don't know how to do this

I dont know how to do this class=

Respuesta :

gigi7591 gigi7591
  • 04-09-2018
I think the one that makes more sense is c
Answer Link

Otras preguntas

A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
can you simplify 25/4? if so, how?
Convert 35kg to its equivalent in g using dimensional analysis
how do you solve: 4 + |k + 1| <15
What two numbers has a lcm of 50
what is £42 increased by 10%
Kenji buys 3 yards of fabric for $7.47. Then he realizes that he needs 2 more yards. How much will the extra fabric cost?
Estimate each quotient using compatible numbers.
16.   The main reason self-confidence is important in human relations is because
1) fought at Lexington and Concord 2)a formal meeting called for a special purpose 3) complaints against British rule 4) formed to solve the problem of trade