ineedhelpjuann ineedhelpjuann
  • 01-04-2019
  • Mathematics
contestada

I need help please.

I need help please class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-04-2019

Answer: 3,168

Step-by-step explanation: If You Multiply The Original Cost Of The Textbook By 33 You Will Get A Product Of 3,186

Answer Link
DarkExpertise01
DarkExpertise01 DarkExpertise01
  • 01-04-2019

To find out the cost for the class itself we must understand what the product is and in this case it is the biology book and the prices of which ranges to $96

Now there are 33 students in a class and each on of which wants a textbook

So we multiply 96 by 33 giving us the amount of $3168 for the cost of biology textbook

The answer is $3168

Answer Link

Otras preguntas

How many minutes are in 36 hours?
Solving systems by elimination: 2x + 4y = -4 3x + 5y = -3 Please show me your work so I can do the rest myself. Thanks!
What two major processes are involved in the oxygen cycle?
What is Sir Francis Drake hardships
in what ways is climate controlled by the sun and the water cycle ?
How is the numeral 35.012 written in words and why
Trying to translate word problems. Five times the sum of 3 and twice some number is 70. what is the number?
Trying to translate word problems. Five times the sum of 3 and twice some number is 70. what is the number?
is it possible for a distance versus-time graph to be a vertical line?
two identical freight cars roll without friction towards each other on a level track. one car rolls 2 m/s the other 1 m/s. after the cars collide they couple an