gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME!!!! ASAP!!!! 20 POINTS!!! Why are the Galapagos Islands important in our understanding of how species adapt to their environment?
What was the American diet like in the 1960's?
What is the y-intercept of the function? y = 12,841(1.01)x 12,841 0 1.01 1
The federal bureau of investigation adopted the organizational structure of A.Scottland Yard B.The Rand Corporation C.The police Executive Research forum D.Th
What battle is known as the turning point of the civil war
And the dish ran away with the spoon. This line is an example of what term? A. onomatopoeia B. alliteration C. imagery D. personification
total cost $35.99 with a 5% sales tax
Explain why hydrogen and oxygen are considered elements whereas water as a compound
bill bought a large submarine sandwich and cut it into 8 equal pieces. He ate 1/4 of the sandwich. How can you write how much of the sandwich Bill ate as eights
how do nation-states support terrorism within their own country or abroad