moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

A student wants to compare the amount of co2 given off by yeast provided with different amounts of sugar. The student places a balloon over each container to ca
"Controller" is the job title for someone who is responsible for high-level accounting, managerial accounting, and finance activities. A controller needs ____
If an individual who is conducting a research study pays more attention to observations that agree with his or her general understanding of some topic of study,
A worker at a snack stand opened a new box of cups. The first day, the worker used 30 cups from the box. The second day, the worker used 15% of the remaining cu
A student has a sample of isopropanol (C3H,OH) that has a mass of 78.6 g. The molar mass of isopropanol is 60.1 g/mol. How many moles of isopropanol are contain
Which of the following is a valid conversion factor
Help please! I’m confused!
What contributed to the success of the middle colonies?
Your client is an online car marketplace. Which targeting type can help your client's campaign reach people in the car buying process?
Why did farmers band together to form the farmers alliance