Mathematicshelp
Mathematicshelp Mathematicshelp
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

Please help me on questions 9 I have no idea of what it is asking

Please help me on questions 9 I have no idea of what it is asking class=

Respuesta :

JuliaRose1 JuliaRose1
  • 04-05-2016
all its asking is for you to write an equation
Answer Link
gabby161
gabby161 gabby161
  • 04-05-2016
I think it is asking you to explian the answer of $20-$3 and write an equation
Answer Link

Otras preguntas

Debris from meteorites is found most commonly where?
Select the three unit rates that can be used to describe the price of coffee. $2.10 per cup $6.00 per 16 ounces $8 per can $11 per pound
To make its second-highest energy level be its valence energy level (being filled with an octet of electrons) and possess a more stable electronic arrangement,
What advice, which was given by Mrs. Who, does Charles Wallace forget to follow? A. Beware of pride and arrogance. B. Remember that you know everything.
Helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp
Emma spent $23.23 on 2 dozen bagels and a gallon of iced tea. The price of the gallon of iced tea was $5.25. The following equation can be used to find d, the p
According to stigler and baranes (1988), ____ and ____ have a very special relationship because math skills " are not logically constructed on the basis of abst
how did slaves impact society
A person with a _____ is expected to earn an average of $52,200 each year. a. Master’s Degree b. High School Diploma c. Bachelor’s Degree d. Doctoral Degree
Which of the following is true of an infant's brain at birth?