brainiac6390
brainiac6390
01-06-2016
Mathematics
contestada
Please help :) .......
Respuesta :
kinggod2
kinggod2
01-06-2016
idk I think it is 53.33
Answer Link
phaninthehood
phaninthehood
01-06-2016
It is 144.
6 x 8 = 48 (two identical triangles)
4 x 8 = 32
6 x 4 = 24
10 x 4 = 40
if you add them all up you get 144.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
Jamie wants to run 2 3/4 miles today. He has already run 1 1/4 miles. How much farther must he run to reach his goal?
Homework: A Necessary Evil Some people say homework is the most important teaching tool. Others say it’s just meaningless work. But the truth is that homework i
Você acha que as organizações que estão preocupadas com a questão social com a comunidade com meio ambiente merece obter credibilidade uma maior aceitação socia
Activity Lewis directs the school marching band. He uses scale drawings of the football field to design marching formations for the band. The football field is
If you were writing an essay on the use of standardized test scores for college admittance, which research source listed below is MOST likely to be unbiased, ac
help me solve this geometry question
Bart needs 18 pieces of string 35 inch in length. He cut a 825inch piece of string into pieces that are 35 of an inch long. How many more pieces of string does
PLEASE HURRY Click to review the online content. Then answer the question(s) below, using complete sentences. Scroll down to view additional questions. Online
If five pounds of oranges cost $5.50, what is the unit rate? pls help
Choose the word that fits most accurately into the context of each sentence. A fox ... convinced a chicken to go to his house for lunch. Fore number 1 you're op