abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

When the manager of a local restaurant sets goals and then develops a blueprint for how to achieve them, she is?
Factor the expression
How does banking affect the money supply?
In the late 1980s what percentage of americans watched telivision each day
How do you find the area of a triangle
How does Las Casas's account compare with Cortés's?
The health determinant which we have least control over is
Yolanda purchased a prepaid phone card for $25 . long distance calls cost 17 cents a minute using this card. yolanda used her card only once to make a long dist
how did austronesian migrations differ from other early patterns of human movement?
Experimental inquiry: what can you learn about the process of science from investigating a cricket’s chirp?