eleanorgraceredman
eleanorgraceredman eleanorgraceredman
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada


Jane bought 6 containers of yogurt for $2.88. Which of the following have the same unit rate? (Check all that apply.)


1 container for $0.46
3 containers for $1.44
8 containers for $3.84
5 containers for $2.40

Respuesta :

ashnachatrathi
ashnachatrathi ashnachatrathi
  • 04-05-2020

Answer:

the last 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

why did the piano player bang her head against the keyboard?
Where did the city of Rome develop , and why was that location ideal
Who were the myrmidon
The product 3.09 x 304.87 =?
The art of coming to an agreement by means of mutual concession is called: a. consensus b. propaganda c.public relations d. compromise
Why did the Nazi use euphemisms like "Final Solution" and Resettlement? How did it assist them in their efforts?
Which processes may release carbon dioxide into the atmosphere? Select all that apply. a. animal respiration b. volcanic eruptions c. burning fossil fuels d.
In 1863, African American involvement in the Civil War changed due to a new law that A. required freed African Americans to join the military. B. permitted Afri
Simplify 6 - (-2) - 3(-5).
What is the main purpose of the nervous system?