Bobie76 Bobie76
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

in the bakery, a container of cookies is $4.55 and contains 13 servings. divide the coins into 13 equal groups to determine the cost per serving.

Respuesta :

ttzl14 ttzl14
  • 02-09-2016
Per serving cost $0.35.
Answer Link
asyahunter2018 asyahunter2018
  • 02-09-2016
Each serving cost .35 cents.
Answer Link

Otras preguntas

explain how a number and its reciprocal are related
What is the density of the marble when the mass = 10g
Which two properties are used to define matter? A.has mass and conducts heat B.has buoyancy and volume C.has mass and takes up space D.conducts energy
if about 32,834.5 kilobytes of memory is still available how many more pictures can they take
one who is actively involved in government activites
How do you solve for t this equation? 1/3t=7
What factors would affect the length of a day?How would the length of the day affect the temperature?
which ruler united upper and lower egypt
What effect did the formation of the Society of Jesus have on the Roman Catholic Church?
Name two different numbers that round to 8.21 when rounded to the nearest hundredth