dmmsquezada dmmsquezada
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Johnathan plans on using 2" x 12" boards that cost $2.50 per foot. Assuming he can purchase the exact amount he needs, how much will it cost to purchase the wood?

Respuesta :

SavCRawf
SavCRawf SavCRawf
  • 04-09-2020

Answer:

$35

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Lolll I need help again! URGENT!!!!
i will mark brainiest i promise, pls help
Rewrite the repeated addition problem as a multipication problem and solve. 9/12+9/12=?
arrange the steps of a G-protein signal transduction in the order that they occur.a. The G protein dissociates from the receptor.b. The G protein activates an e
Subtracting 3x2 + 4x – 5 from 7x2 + x + 9 results in a polynomial. After subtracting 4x2 – 3x from this polynomial, the difference is
4.32×10^26 atoms of francium would make how many moles of francium sulfide
In what ways did the war change the way women view themselves?​
Does anyone know the answer??
If you join a professional society, you can expect to _____. A. have access to current advances in your field B. network with peers C. have a group who will adv
1. By what factor will the Electrostatic Force between two charged objects change when the amount of charge on ONE object doubles? A. 2 B. 4 C. 1/2 D. 1/4 2