litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

What is disadvantage of a Mercator projection .1it does not include all of the continents.2.it does not show many detail of earth surface.3. It too large to be
What relationship can be seen in an element's placement within a group and its electron configuration?
Which statements describe China's early civilization? Choose all answers that are correct. A. Chinese civilization started near two major rivers. B. Millet an
which characteristic is shared by all cells?
whatb will 5.63 round to
Can someone plz help me!! Which statement is accurate about Native Americans and the American Revolution? A. The Continental Congress promised to give western
When new clay sediment is deposited on top of old beach material iy's known as
Charlie’s Car Rentals charges a flat fee of $20 plus $24/day to rent a car. Jerry’s Car Rentals charges $28/day with no flat fee. The system that models this si
Mr Atkinson has 5 1/4 lb of dry fish food. He will put an equal amount of food into 3 containers. How much fish food will be in each container.
I need an acrostic poem for homecoming