bdawson2009 bdawson2009
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

it cost me $46.80 to fill my 13 gallon gas tank what was the price of gas per gallon

Respuesta :

petionchardon
petionchardon petionchardon
  • 02-11-2020

Answer:

$3.6 each gallon cost 3.6 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

define social issues​
1. ¿Adónde vas para comprar libros?
did you know that you experiance death every day, you do when you sleep you know how it felt like you have been asleep for only 2 minuts but you have been aslee
Farid performed a chemistry experiment in which he divided 2/3 of a box of baking soda evenly among 4 bottles. He then added vinegar and water to each bottle to
Is days a noun or adverb? Afterwards the days passed by extremely quickly.
7. Four Sierra Vista students went to the AMC theater last night. Admission tickets cost $8.00 per person. Each student got a drink for $3.50 each. They decided
Find the length of the leg x . Enter the value rounded to one decimal place. 13²+6²+x²
How do I give credit to others when utilizing or referencing their written or spoken words and ideas?
A shopkeeper marks the price of an calculator at 25% above cost price. He then allows a discount of 15% of the marked price and he still makes profit Rs.900. Fi
Which of the following statistical measures is most helpful for indicating the extent to which high school grades predict college grades?