C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

Round your answer to the nearest hundredth BC=?
Write 3/2 using a fractional exponent.
3(x - 4)(2x - 3) = 0?
simplify 5x−4y+2(y+x)
A microwave oven produces waves with wavelengths that are _______. not part of the electromagnetic spectrum shorter than visible light longer than visible light
Themes portrayed in the importance of being earnest.
A federal income tax exists to provide revenue for O schools and other services. O state governments. O local governments. O the US government,
Even though the Supreme Court ruled that school segregation was unconstitutional, why do you think schools in the South did not immediately desegregate? _______
ooooooooooooooooooooooooooooh im blinded by the lightssssssssss
How to find average rate of change ?