Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELPPPPPPPPPPPPPP
Would you rather make more money doing a job you hate or less doing one you love?
what country is associated with aztec,oec,and maya
If correct will give brainest no wrong answers I know if you are wrong
what's the highest grade level that brainly accomodates
Civil rights acts and voting rights acts are two types of laws passed by the legislative branch to help protect minority rights. True or False
Could someone please help me
Which of the following has a value of 40?​
what the role do forces of the nature set the wind and sun played in santiago journey !
If f x) is a one-to-one function and f (8): = -2 then which of the following points must lie on the graph of its inverse, i.e. y = f(x)?