jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Why do we add the exponents when multiplying monomials that have the same base? Please help me thank you.
expand the polynomial: -4m^2(n^2-m^2)+3n^2(m^2-n^2)
PLEASE HELP WITH THIS ONE QUESTION
Factor 24s + 8t. Write your answer as a product with a whole number greater than 1. answer = 8(3s + t)
2. A barrel floats down a river past two flags that are 100 meters apart. The time it took for the barrel to pass each flag is shown. What is the speed of the s
how to stop thinking about certain things and hobbies to occupy yourself with in your free time
The words linsey-woolsey, gingham, and calico can be used to describe similar things. True False​
The weight of an iron block is 8.0±0.3? and is placed on a wooden base of area, 3.5±0.2? 2. Calculate the pressure exerted by the block.​
How do sporangiospore differ from zoospores
a. He is as wise as his sister. (change into Negative) 6. He put the cup on the shelf. (change into interrogative) c. He said to her. Will you play tomorrow? (c