jacgle6726
jacgle6726 jacgle6726
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Spenser bought 12 honeycrisp apples for $15.99 from the store. How much did each apple cost?

Respuesta :

Kalebwalker1992
Kalebwalker1992 Kalebwalker1992
  • 02-12-2020

Answer:

$1.33

Step-by-step explanation:

Answer Link
JrSmithIsHigh247
JrSmithIsHigh247 JrSmithIsHigh247
  • 02-12-2020

Answer:

$ 1.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

8(2.5x-0.75)-0.25(1-x)=0.5
What physical feature which lies between two large bodies of water, is the northern border to the Muslim empire??
Brandy wants to buy a digital camera that costs $300.Suppose she saves $15 dollars each week.In how many weeks will she have enough money for the camera?
What is the mass of 5 moles of iron (Fe)
how do i solve the vertex of an equation/inequality?
WHat is the slope? ..
Which of the following areas is the most inaccessible to humans
Help please, someone.
Slope intercept form
the equation sin(40) = b/20 can be used to determine the length of line segment AC