makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

In the lab, you wrote a four-paragraph __________ that summarized your findings, described the approach and prioritization of critical, major, and minor risk as
Hannah is making calzones to sell her restaurant she starts with nine cans of tomato sauce and then use is 9/10 of the cans for her first batch of calzones how
what are some good protest songs? need for a project thx :)
The basic purpose of tort law is to punish criminal wrongdoers.
Without multiplying, tell which is greater: 4/5 x 45 or 2/3 x 45. Explain.
Increased literacy rates and improved writing systems facilitated the Axial Age because figures like Confucius, Laozi, the Buddha, and Socrates used writing as
Research project on the SHERMAN anti 300 - 500 words
The tank for a car holds 24 24 gallons. The gasoline gauge shows the tank is 3 8 38 full. How much gas is still in the tank? Give your answer as a proper fracti
Explain how the Scientific revolution relates to the increasing secularization of the nineteenth century.
Can someone help me with this question?