ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

How do geologists use satellites?
Aaron, Ben and Caleb all have grabbed some lollies from a jar. Ben has twice as many lollies as Aaron, and Caleb has 5 more lollies than Ben. If there are 65 lo
What is the electron configuration when the valence electrons are removed from each of the elements listed in the chart? A.1s22s22p63s2 B.1s22s22p6 C.1s22s2 D.1
Please answer correctly,I'm struggling.
helppppppppppppppppppp​
If a policy is written with unclear definitions, conditions and provisions which are hidden in the contract, and the insured files a law suit. In the court of l
identify three misconceptions each of any five topics in mathematics (geometry & handling data).​
Which equation is the inverse of 2(x - 2)2 = 8(7+ y)?
Choose the equation that represents the graph below: 8 6 4 ND No 6 8 -8 -6 -4 -2 - 2 + -4 + -6 02
I need help please!Please give me the three facts of a xuchal,cormorant and smelts