rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

In writing, you you know what it's called when you say something happy and then sad in the same sentence? For example, "The roses smelled like the breath of spr
In a collision between two objects having unequal masses, how does magnitude of the impulse imparted to the lighter object by the heavier one compare with the m
PLEASE HELP! Which list represents the levels of organization in a multicellular organism from the most complex level to the simplest level? A. cell, tissue, o
A market is a group of individuals and/or organizations that have needs for products in a given category and have the ability, willingness, and ___________ to p
I need the answer for number 8 13 points
what advantage did rome's location on the triber river provide
husband / is / on / in / Susie’s / TV / . / front / the / of / often / sofa / the /
In females, the development of the secondary sex characteristics is caused by the secretion of the hormone,
the number by which the dividend is being divided?
How would Harold Washington feel about the people who had voted for him