roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

2/3 of what number is 16?
Help! The main crop you see for miles around here is corn and almost everybody's first language is English. A. place B. region
The United States government offered a(n) ___________ for sugar trade to give people an incentive to go to Hawaii. a. imperial grant b. subsidy c. export incent
How does .competence of drivers .substance abuse .pedestrians .cyclists .livestock Be responsible for road accidents?
Which author's writings about children starving in workhouses and debtors serving time in prison awakened middle-class British readers to the need for reform? A
Identify the individual who was responsible for creating better and more efficient means of long-distance communication.
Settlers who grew just enough crops to support themselves likely lived in which region
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!! The core of the humanist message was focused on A. human achievement. B. religion. C. spirituality. D. Christianity.
Which statement about Muhammad is accurate? He was the son of Allah. He was born a religious leader. He was the original founder of Islam. He was considered the
How does .competence of drivers .substance abuse .pedestrians .cyclists .livestock Be responsible for road accidents?