Seudónimo
Seudónimo
01-12-2014
Mathematics
contestada
what is the cost per unit
Respuesta :
AL2006
AL2006
01-12-2014
The cost per unit is
(cost for the whole batch of units)
divided by
(number of units in the batch)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
Describe a real world situation in which there is an additive or multiplicative relationship between two quantities. Make a table that includes at least three p
lukas used 3/4 nails in a box he has 12 nails left how many did he use
Which of the following terms describes the principle that groups of people with shared characteristics, such as language and culture, should be allowed to contr
If you found out that your friend was blogging unsafely, which of the following would be a good action to take A. Inform your friend of the risks of online pred
bob is having a party and wants to order cakes. There will be 57 guests and he wants everyone to get a slice of cake. he wants to pay as little as possible. Ho
Grains are a good source of vitamin a. a. True b. False
At times, an insignificant detail can be important to a significant event. a. True b. False
All multicellular organisms benefit from the organization of _____________ into tissues, organs, and organ systems. Cellulose Organelles Specialized cells Daugh
Which trait distinguishes modern drama from traditional drama?
joelle would like to tip her hairdresser 20%. If her haircut was $38.00, which expression should she use to find the tip amount?