ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

List all the commonwealth games mascots from 1982-2014
Square of the complex number (i - 2)?
A curved section of roadway is in the shape of a circular arc of 410-m radius. The curved section is horizontal, not banked. The coefficient of friction for tir
Square of the complex number (i - 2)?
How is 3x-y=8 and x+2y=5 solved by combination (addition)?????
What is a synonym for sensory language?A.simileB.fluencyC.metaphorD.imagery im thinkin D?
How is 3x-y=8 and x+2y=5 solved by combination (addition)?????
the graph below shows the distribution of students grades on their last math test. Based on the Empirical rule, what percent of students made.. *btwn 80 n 85 o
Perimeter of a square with an area of 81cm2
Rachel and David share 40 biscuits between them in the ratio 2:3, How many biscuits do they each get?