casettape casettape
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada


7 watermelons cost $8.96. How many full watermelons can you buy for $20.

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

If each Watermelon costs $8.96, you can buy two

Answer Link

Otras preguntas

Which of these statements is false? A. Damaged relationships can be repaired. B. The first sign of a problem with a relationship is a feeling of anger. C. Othe
In two or three sentences, describe the connection between the development of steel and the development of railroads. helppppp .
What made Massachusetts bay colony a theocracy
What is the value of the expression 1 – r – a when r = 20 and a = 6? a. –27 b. –25 c. –15 d. –13
In any good experiment, the scientist needs to (fill in the blank) the hypothesis.
What does fifty-forty or fight mean
What Two decimals are equivalent to 0.9
How do you calculate velocity?
what reminded michael palin of a slice of melon
How would you write six and twenty five hundredths with a decimal point?