oppxontop
oppxontop oppxontop
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Suppose you had $6.00 to buy bananas and apples. Bananas cost $0.49 per pound and apples cost $0.34 per pound. Write a linear equation that represents the different amounts of fruit you could buy.​

Respuesta :

gigglemug
gigglemug gigglemug
  • 01-03-2021

Answer:

ok

Step-by-step explanation:

ok ok ok ok ok ok ok ok

Answer Link

Otras preguntas

Name one reason why Andalucía,Spain is famous.
Which one is bigger 11 g or 10,800 mg
What is th advantage of this type of reproduction in paramecium?
The Interstate Commerce Act was passed to( blank )a. regulate business between states c. tax railroad companies b. ensure inspection of goods crossing into the
The sum of two numbers is 25, and the difference of their squares is 75. what are the two numbers?
How many states ratified the Constitution right away A)1 B)13 C)5 D)9
Using the equation y=2/3x-5, describe how to create a system of linear equations with an infinite number of solutions.
Directly stating the meaning of an unknown word is what kind of context clue? A. elaborating detail B. definition C. example
How many carbon-carbon sigma bonds are present in each of the following molecules: benzene, cyclobutane?
How to tell the difference between a blk baby and a white baby when born?