angelahoward
angelahoward angelahoward
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Tina purchased 3 4/12 lbs. of apples and Joe purchased 1 1/12 lbs. of apples.

Respuesta :

iknowthis1
iknowthis1 iknowthis1
  • 02-03-2021
Together they bought 4 5/12 lbs. of apples.

3+1=4
4/12+1/12=5/12
Answer Link
keiracriner24
keiracriner24 keiracriner24
  • 02-03-2021

Answer:

to gethrr they purchased 4 1/4 or 4.25 lbs. of apples

Step-by-step explanation:

addition of the lbs of apples

Answer Link

Otras preguntas

hey, how are you??:)
May I ask for a answer please? A jar contains 25 red tiles and 95 blue tiles. One tile is to be ancomy selected from the jar, Sara calculated the probability of
math, science and other stuff to keep my brain in check
Not true about a proton
Help! I can’t wait, if you don’t know don’t anwser just to get points
hey guys please help anything would be helpful at least try
Type a paragraph explaining how the atoms in sugar molecules can be used to form amino acids and other large carbon-based molecules. Cite Work
Can someone please answer me
What is the area of a 5 and 3 quarters inch bowl?
A dog barks 30 times in 2 minutes. How many times does the dog bark per minute? barks per minute