happyfeet239 happyfeet239
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

Its about 1.50$

Step-by-step explanation:

i don't know the exact amount

Answer Link

Otras preguntas

In this atmospheric layer, meteors burn up true or false
what is the difference between an organ and an organalle
A circle is dovided into 18 equal parts. How many degrees is the angle for each part? How any degrees for 5 parts? Explain.
Two examples of an insulator
is drinking a large amount of alcohol very quickly for the sole purpose of getting impaired.beer bong
Write a paragraph about National Sovereignty in Ukraine (20 POINTS)
To halt the decline in biodiversity, we must do which of the following?
Which is the best strategy for avoiding long-term stress?
Today, a dominating_____ generation of plants has appeared.
what is a political machine