jaelynmoore7 jaelynmoore7
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ten pounds of fruit costs $9.04. The pears cost $0.99 per pound and the apples are $0.56 per pound. How many pounds of pears were purchased

Respuesta :

imslowhelpmelol imslowhelpmelol
  • 03-03-2021
hope it helps you sir
Ver imagen imslowhelpmelol
Answer Link

Otras preguntas

Name 5 factors that encourage air pollution
what will be the perimeter and the area of the rectangle below if it is enlarged using a scale factor of 3.5? a rectangle is shown. the length of the rectangle
Which of these features is relevant when buying a computer?
When asked to write a point-slope equation for the line shown below, a student wrote y-4=2(x-1). How can he fix this to write the correct equation?
suppose you want to delete an existing file from within word what would you do
12 children play musical chairs if there are three chairs how many ways are there for three children to sit
According to the theory of plate tectonics, volcanism, mountain building, and other _____ forces receive energy from Earth’s interior.
Which selection is a characteristic of both living and non-living things
25 POINTS!!!! QUESTION 1: What is the length of side AB of the triangle? Square root of 6 3 Square root of 18 6
Who first introduced Buddhism and Chinese writing to Japan?