Seudónimo Seudónimo
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

please help thank you soooo much

please help thank you soooo much class=

Respuesta :

herreraem77
herreraem77 herreraem77
  • 04-03-2021
2 minutes and $7.50 would be the answer please put me down as brainliest
Answer Link
cicizpizza
cicizpizza cicizpizza
  • 04-03-2021

Answer:

Question 5 - 30 seconds

Question 6 - 7.5

Step-by-step explanation:

For question 5, just check and think, if it was 1 min per block, it would take 10 mins not 5. Which leads to 30 seconds.

For question 6, All I did was multiply all the answers by 40 and then check which equals 300.

Answer Link

Otras preguntas

4 plus twice a number equal 6
Let's imagine that you were going to start a company that produces spectroscopes to sell to general chemistry students. How could you ensure that all the spectr
What is the volume of a solid if the height is 4in and the base is 18 inches squared
another company offers a rate of $0.05 per minute. how would you find the unit rate per hour?
Hoy many prime Numbers are less than 20?
how did The Hundred Year's War contribute to European nationalism?
Which group believed in broad overarching powers for congress? (1 point) liberal constructionists radical constructionists strict constructionists conservative
forests are crucial to the health of our planet because they __________.
Solve for x. 9 ≤ 17 − 4x
how did Spain establish he Americas? .strait of gibraltar