Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Assignment: In at least two paragraphs, explain how the burst of new inventions during this era fueled the process of urbanization?
whats the volume the triangular prism?​
What is the slope of the line ?
correct answer gets brainliest!find two expressions whose difference is 3x + 4​
What is the quotient of the synthetic division problem below, written in polynomial form? 5)2 1 -55 O A. -2x+11 O B. -2x+9 O C. 2x+11 O D. 2x+9
1106.666667 to the nearest whole number
[10pts] make u the brainliest if u want (BUT only for correct answers
Please help me! I will give brainly!Asapppppp
Need help please and check your answer
ZABC and ZDEF are complementary angles. What is the measure of x? А, С X = [?]° 549 D B Х >F