Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

Please name any animal stall u can think of ( please may I have more than one please!!!) =-)
Pizzas come in 4 different sizes, each with or without a choice of 4 toppings. How many ways are there to order a pizza? the answer is not 20 or 48
What was the main idea behind the federalist papers? A: support of states" rights B: support of the bill of rights C: support of a strong federal government D:
what type of rain contains more acid than normal rain?
The volume of a cylindrical watering can is 100cm^3.If the raduis is doubled,then how much water can the new can hold?
Which is a correct classification for the triangle? One angle is 31 the other is 59 A. Acute triangle B. Right triangle C. Obtuse triangle D. Equiangular tr
Which emerged in opposition to the Missouri Compromise?.
(MC)The March on Washington was an attempt to do which of the following? pressure Congress to pass a Civil Rights law end minority participation in the Vietnam
Which war did Modernism follow?
John is 6 years older than Kathy. Together their ages equal four times Kathys age. How old is each?