BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

Based on this excerpt and your knowledge of American history, why did the stock market crash make Americans lose confidence in business?
Which one of these is a compound
Select the correct answer. why might mark twain have written about lower-class citizens in his satires? a. to ensure that he wrote only about topics with which
Design a real life activity for the Intermediate Phase in which learners will be required to apply the associative property of multiplication over addition.​
Choose the pair that best represents a similar relationship to the one expressed in the original pair of words. Poison : Toxic Satellite : Space Wavelength : Sh
True or false: In 1848, Andrew Jackson became the nation's 7th President to take office?
17. Harish and Kewal started a business jointly. If Harish invests $ 7000 for 9 months and Kewal invests $12000 for 7 months, then out of a total profit of $ 27
9. One reason the rulers of Spain supported Columbus's journey was A. to win an advantage over their European rivals. B. to increase their trade in African slav
Él nos cada céntimo. (devolver)
Which statement accurately describes the movement of an object under a translation vector (-3)? The object moves 2 units down and then 3 units The object moves