adhikarinisha333
adhikarinisha333 adhikarinisha333
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

if the cost of 8 boxes is rupees 243.20 the cost of one box​

Respuesta :

zahirahz543
zahirahz543 zahirahz543
  • 03-04-2021

Answer:

30.4

Step-by-step explanation:

8 boxes = 243.20

find 1 boxes

= 243.20 ÷ 8

= 30.40 / 30.4

Answer Link

Otras preguntas

In standard notation 208.06 is written as
How do you factor x squared + 9
Which is a heavier metal, Tin or Zinc? Explain.Use the periodic table as reference.
plato users Select the correct text in the passage. In this excerpt from act IV of Shakespeare’s Macbeth, identify two biblical allusions. MALCOLM: What I b
I don’t know if these are correct or not, I just need somebody to help me because I don’t really understand this.
if there are 3.45 moles of acetic acid (C2H4O) in a bottle of vinegar, how many molecules would be in this bottle if you counted them?
PLEASE HELP! I APPRECIATE IT!!:) G(10)=-3x+1 F(3)=x^2 + 7
When you use construct a sentence in German in past tense for example I drank milk on Monday in the caravan The last tense version Ich getrinken milsch am mo
Read the passage from Sugar Changed the World. You could date a great change in the world to a visit one Madame Villeneuve made to France in 1714. That year, Pa
How are the chemical senses different from the non-chemical senses? Chemical senses are less strong than the non-chemical senses. You must experience chemical