VarawofwangelseaJe VarawofwangelseaJe
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

15 oranges were purchased.

Cost per orange: $0.45

c = total cost of oranges

Which equation shows
the total cost of oranges?

Respuesta :

Brik Brik
  • 02-12-2016
c=cost per orange ×no. of oranges purchased
Answer Link

Otras preguntas

Is 60% greater than 5/9
consumers can take part in online collective sharing in which they A-exchange products they brought with other people B-discuss their opinions about products wi
Help me please it’s important
Not unlike the homeplace(s) and enclave(s) of resistance presented by bell hooks and jane mansbridge, the (re)claiming of black identity and stories by black au
If the prefix con- means “with,” which bolded word means “to make or prepare with”? Joey asked Chelle to consider her choices carefully. We had to stop to ask
for a1, its atomic number is 13 and its mass number is 27 how many neutrons does it have?
Estimate how many 12 inch rulers will be about the same length as a paper
Factor 99-45f+36b to identify the equivalent expression 2 answers possible​
How is the power of executive branch of government limited?
Which type of imperial rule allowed western governments to run colonies themselves? A) direct rule B) indirect rule C) sphere of influence D) protectorate