duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

How much would $100 invested at 6% interest compounded monthly be worth after 20 years ? Round your answer to the nearest cent
Which words from "Monet's Waterlilies" by Robert Hayden most appeals to the sense of sight? " poisons the air "I come again to see through refracting tears "the
Have you heard of the world Karma before, what do you think it means?
Cecil is working with samples of chlorine (Cl), oxygen (O), bromine (Br), and silver (Ag). The samples are all at room temperature. Which substance is most like
Why are the majority leaders of the house and senate powerful?
Given f(x) = 2* and g(x) = 2x + 1 evaluate (f?g)(o) and (g?f)(2).
Oscar drew the image of a triangle reflected across the line y=-1. What mistake did Oscar make? HELPPP :(
Which choice is not an example of a molecule? O3 H2S Mn KOH
Someone send a picture of a table of Y=3x+2 with the domain of (-2, 0, 5)
please help who attacked first in the battle of the Virginia capes ​