munakhatiwada88
munakhatiwada88 munakhatiwada88
  • 04-07-2021
  • Mathematics
contestada

b) The cost of 1 kg of sweets is Rs 750. Find the cost of 1 kg sweet. 2​

Respuesta :

pikaflora
pikaflora pikaflora
  • 04-07-2021
Rs.15000 hope this helped!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

What unit measures the strength of an electric current?
You have 10 coins in a jar, 3 pennies, 5 quarters and two dimes. if you take out 3 quarters, 2 pennies and 2 dimes, how much cents do you have left?
Help me I don't know how to do geometry
Both osmosis and diffusion require energy and are considered active transport. Question 8 options: True False
A vine is 5 inches long. The vine will grow 2 inches a week. Which function represents the length of the vine after n weeks?
a recipe needs 5/4 of a cup of sugar you are going to triple the recipe how much sugar do you need?
Which term refers to the structure that forms the surface of a cell separating its contents from the outside world
How do you think the poet feels about the wind? Why ?
Hiam didn’t smoke when he was in school. But when he turned 20, he started smoking cigars everyday. Which of these consequences is Hiam at rush for as a result
How long does it take mail to get from massachusetts to tennessee?