justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

The product of some negative number and 3 less than twice that number is 209. find the number
A company's prime costs total $4,800,000 and its conversion costs total $8,800,000. if direct materials are $1,900,000 and factory overhead is $5,900,000, then
Some of africa's challenges are the result of colonial borders having been drawn with no respect for existing __________ boundaries.
Write an equation of the line that has a slope of -7 and y-intercept 6 in slope-intercept form.
Which crops provide more than half of the calories consumed by humans?
Which component, located on the motherboard, carries out all the instructions provided by computer programs?
How much heat is needed to raise the temperature of 5.58 kilograms of iron from 20.0 Celsius to 1000.0 Celsius? Specific heat of iron is 450,000 J/(kgx Celsius)
Consider the following multistep word problem: The sum of the ages of a brother and sister is 20. If four times the brother's age is subtracted from three times
He road to our house several dangerously curvy hills Which phrase is prepositional phase acting like an adjective A the road B has several C to our house D da
Kevin and Brittany write an equation to represent the following relationship, and both students solve their equation. Who found the correct equation and solutio