rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

An automobile starter rated at 2.25 hp draws how many amps from a 10.0 V battery?
1. Who was the power to begin the impeachment process against a U.S. official? A- any state governor B- Supreme Court C- Senate D- House of Representatives PLE
A quilt is in the shape of a regular pentagon. It is made from 5 pieces of fabric that are congruent triangles. Each triangle has an area of 16 inches.What is t
An individual who has minimal healthcare expenses, is not worried about medical emergencies, and does not want to spend much most likely would purchase .
the radius of a circle is never a chord true or false
Solve the system using the substituiton method 5x-2y=-20 6x+y=-7
What helps people understand the color scheme and symbols on a map
A box without a top is to be made from a 30 cm by 30 cm rectangular piece of cardboard by cutting out square corners with a side length of x and then folding up
What is a reason many advertisers end up undervaluing mobile's contribution to conversions?
Excerpt from The Prophet (#3) Kahlil Gibran Then said a rich man, "Speak to us of Giving." And he answered: You give but little when you give of your possessio