beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

A sample of tin (Cp = 0.227 J/g•°C) is placed in a freezer. Its temperature decreases from 15.0°C to −10.0°C as it releases 543 J of energy. What is the mass of
Saan at kailan sinimulan ni jose rizal ang pagsulat ng el filibusterismo ?
what two numbers multiply to -10 and add to 3
What is the product of −2 1/4 and 2 1/2? Enter your answer as a mixed number, in simplified form, in the box.
mrs.rosso has to travel 390 miles on a highway. she drives 130 miles in 2 hours
I need a word problem with 43 divided by 5 with remainder 3 and the remainder is the important part
need answers ASAPWhich polygon appears to be regular? Figure A Figure B Figure C Figure D
How do you define personal responsibility? When something bad happens that involves you, how do you know whether or not you bear some responsibility for it?
the function d(t)=15t^2-100t gives the distance a car going a certain speed will skid in t seconds. find the time it would take for the car to skid 170 feet
10 POINTS!!!!What is the meaning of each underlined word in these excerpts from “A Modest Proposal” by Jonathan Swift? I think it is agreed by all parties, that