pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

For two two populations to evolve into two species that look different what must happen
Find the area of the parallelogram. Please explain​
How many businesses are started every year in the United States? Question 13 options: 250,000 More than 540,000 Fewer than 500,000 4,000,000
Connect each text detail to the common theme it best suggests. A. A tyrant's son grew up to be a famous peacemaker. B. The horse nobody bet on won the race. C.
A pie is cut into 9 equal pieces. If all but 3 pieces are eaten, how of the pie remains?
Which statement describes what these four powers have in common?
The main idea of globalization is that A-the economy of the United States dominates the rest of the world. B-the economies of other countries dominate the Unite
The fourth term of a sequence is 14. Each term of the sequence is 8 less than the previous term. Which recursive formula represents the situation?
Leon is helping his baby sister Daphne eat her dinner. There are 121212 peas left in Daphne's bowl and 777 peas squished in her hair
which degree or certification do you need for a career in business information management?