jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

China’s government discourages population growth through all of the following measures except __________.
Why did the Byzantine military grow weaker?
Loss of habitat has decreased the population and number of alleles of Canadian lynx. A few survivors migrated to other forests and multiplied, but there is less
What type of human activities are conducted in British Columbia’s coastal rainforests? i. Timber companies harvest trees. ii. Mining companies extract silver an
How is the pope similar to and different from other bishops?
Homologous structures are those that: serve the same function in different organisms share an evolutionary and developmental history in different organisms occu
GUM CANT GET WRONG Is the passage of dialogue written correctly or incorrectly? Derek said, "This is my friend, Paul." Nina exclaimed, "It's so nice t
Which events take place in the light-dependent reactions of photosynthesis?
N which period(s) did poetic expression in music become more prevalent than formerly?
Social networks like facebook, twitter, youtube and whatsapp are frequently used all over the world by people of differing genders, age, colour, race or creed.