channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

Do you know, and can you describe, the three principal ways a for-profit business might legally organize?
The free rider problem refers to a situation in which Select one: a. people consume a pure public good without payment, even though the good may not be produced
I reallllyy need help thank youuu
What is the trigger for the invagination of the vesicle?
1. Determine whether -3 is a root of x3 + 3x2 + x + 1 = 0. Explain. 2. Write a polynomial equation of least degree with roots 3,-1, 2i, and -2i. How many times
Solve the inequality. 9 + 2 - 219 - 16) > 0 g> 34 g<-30 g<34 g> -30
The legislative branch of government is the law-making branch- A) true B) false
A cable weighing 0.6 pounds per foot is attached to a small 80-pound robot, and then the robot is lowered into a 60-foot deep well to retrieve a 7-pound wrench.
The elastic clause gives the power to make all laws______and______ to run the country.
Roger works full-time, has a part-time second job, and has started a new consulting company in response to his son's special needs. He seems to be coping with e